System szkoleń Szkoły Wizażystów Luizy Lenartowicz

Wizażystyka
Wizażystyka podobnie jak matematyka jest nauką logiczną. Naszym celem jest przedstawienie jej w dostępnej i ciekawej formie. Przygotujemy Państwa do pięknego artystycznego zawodu, który wymagać będzie od Was wiele fantazji, także w marketingu. Jest to zawód-marzenie podobnie jak aktor, piosenkarka czy modelka. Aby być bardzo dobrym w swoim zawodzie należy cały czas śledzić nowości i przyswajać nową wiedzę, bo jak mówi japońskie przysłowie: "Nauka jest jak wiosłowanie pod prąd, kiedy przestaniesz wiosłować, nie tylko zatrzymujesz się ale się cofasz.

Nasza szkoła
Nasza szkoła jest przeznaczona jest dla prawdziwych pasjonatów, a także profesjonalistów z branży kosmetycznej, fotograficznej, fryzjerskiej i dla wszystkich którzy chcą poszerzyć swoją ofertę usług. Jeżeli należy Pani,/Pan do osób, które chcą się nauczyć tego nowego zawodu tak, aby móc konkurować z innymi wizażystami na arenie międzynarodowej, jesteście Państwo w dobrych rękach. Tutaj istnieje szczególna atmosfera, która wynika z połączenia rzetelności, dyscypliny, ogromnego potencjału energii i pomysłowości, a także doskonałych nowatorskich metod nauczania i przekazywania wiedzy. W tej szkole nauczycie się Państwo całego alfabetu wizażysty. Wszelkie tajemnice i triki, metody pracy, trudne zagadnienia plastyczne, nowości z wizażystyki przekazywane są w bardzo prosty i czytelny sposób. Tu poznacie reguły posługiwania się zarówno profesjonalnymi instrumentami jak i kosmetykami. Przygotowujemy naszych wizażystów do pracy na najwyższym poziomie, dlatego też jak żadna inna szkoła możemy się poszczycić naszymi osiągnięciami na cyłym świecie. Czy będziecie Państwo rzemieślnikami, czy też wirtuozami zależy od Państwa. Jednak dla wszystkich znajdzie się miejsce na tym rynku. Tak więc możliwości pracy i zatrudnienia w tym zawodzie jest bardzo dużo. Nasza szkoła pomaga swoim absolwentom na nowej drodze do kariery zawodowej uwieńczonej sukcesem. Nasi absolwenci są chętnie angażowani jako wizażyści i ich jednodniowe gaże nie należą do najniższych. Współpracują oni z wieloma firmami kosmetycznymi, z agencjami modelek, czasopismami kobiecymi, a także na planach filmowych i oczywiście w swoich salonach, gabinetach kosmetycznych i studiach makijażu profesjonalnego. Ostatnie sygnały naszych uczniów z USA świadczą o tym, że i na tamtym kontynencie jesteśmy doceniani jako najwyższej klasy profesjonaliści. Jeżeli ktoś z Państwa ukończył podobne szkolenie i ciągle ma wrażenie, że to jeszcze nie wszystko, że należy się dalej kształcić, że to czego do tej pory się nauczyliście, nie wystarcza i nie zadawala Was, należycie do tej grupy wizażystów, którzy właśnie odwiedzają naszą szkołę. Jeżeli jesteście Państwo perfekcjonalistami, dociekliwymi pasjonatami, niezmordowanymi indywidualistami w zgłębianiu tej sztuki i wiedzy, jesteście szczególnie mile widziani w naszej gronie.

System szkoleń
Nasze zajęcia są prowadzone systemem kursowym, w Gorzowie Wlkp w naszej własnej sali seminaryjnej. Ilość słuchaczy na seminarium ograniczona jest do 8 osób. Sztuka kulinarna profesjonalnego kucharza uprzyjemnia intensywne wykłady. Terminy szkoleń zostały wyznaczone w ten sposób aby umożliwić Państwu zaliczenie wszystkich szkoleń w dwojaki sposób: w weekend raz w miesiącu lub w ciągu tygodnia. Osoby uczęszczające na szkolenia w ciągu tygodnia mają ponadto możliwość zaliczenia 3 lub 4 szkoleń za jednym razem. Aby zdobyć zawód wizyżysty makijażu artystycznego, konsultanta kolorów, beauty stylisty należy ukończyć wszystkie stopnie szkoleń naszej szkoły. W tym systemie nauka trwa od 21 dni do 2 lat w zależności od możliwości kandydatów. Naukę wizażystyki można rozpocząć od szkolenia ,,I stopnia wizażystyki" lub od "I stopnia analizy kolorystycznej". Nasze szkolenia odbywają się wg międzynarodowych reguł wizażystyki profesjonalnej, na wysokim poziomie merytoryczno-dydaktycznym. Pomagamy naszym absolwentom w znalezieniu zatrudnienia! Szkolenia powtórkowe

Każdy program szkoleń jest bardzo obszerny i dlatego też na szkoleniach powtórkowych uczniowie przyznają, iż bardzo są one pomocne w przyswajaniu wszystkich zagadnień. Z tych dodatkowych zajęć uczniowie korzstają dla siebie w szczególnie atrykcyjny sposób: obserwując nowe makijaże, wykonują samodzielnie własne prace. Na każdym szkoleniu demonstrowane są w praktyce 4 - 6 rodzajów makiajży z dokładnymi objaśnieniami. Po każdym szkoleniu należy zaliczyć szkolenie powtórkowe i Top Trening jako formę praktyki. Powtórki szkoleń i Top Treningi nie są obowiązkowe ale zalecane i chętnie uczęszczane przez naszych uczniów.

Top Trening

Top Trening jest formą praktyki odbywającą się na profesjonalnych sesjach zdjęciowych, pokazach mody, na tzw testach z nowymi modelkami, produkcjach telewizyjnych i przy różnych innych imprezach. W ramach Top Treningu nasi uczniowie wykonywali swoje prace na następujących imprezach: Miss Bałtyku w Rewalu, Miss Polonia w Poznaniu, Best Models of Poland w Warszawie, pokazy fryzjerskie mistrza Johna Bartorelliego z firmy Lanza w Warszawie, pokazy mody "Pret-a-porter", pokazy fryzjerskie z mistrzem Laurentem w Krakowie, wybory Miss Nastolatek i Małopolski, z Jerzym Antczakiem, z Pacco Rabane i Sonią Rykiel i od jesieni 2001 w dygitalnym studio fotograficznym w Berlinie. System ten pomyślany jest dla osób pracujących lub uczących się, które chcą się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje. Podejmując decyzję o wyborze szkoły kieruj się zawsze trzema elementami: poznaj, porównuj, oceniaj i nie zapomnij o intuicji. Nasi kandydaci na przyszłych wizażystów charakteryzują się przede wszystkim chęcią zgłębiania możliwie jak największej ilości rzetelnych wiadomości. Ich dewizą jest profesjonalizm na najwyższym poziomie. Nasi uczniowie to ludzie otwarci na konstruktywną krytykę, ze zdolnościami obiektywnej oceny. To szkoła dla najwybitniejszych osobowości.

Materiały do wykonywania makijażu

Materiały do wykonywania makijażu i poradnictwa koloru i stylu będą dane do Państwa dyspozycji. Ponadto istnieje możliwość zakupu profesjonalnych kosmetyków firmy STAGECOLOR i wyposażenia studia analizy kolorystycznej, stylizacji i makijażu profesjonalnego. Oferujemy również poradnictwo nowego image dla dużych i mały firm, a także osób prywatnych. Informacji na ten temat udzielamy telefonicznie.

Egzamin wstępny
Egzamin wstępny ma na celu poznanie wrażliwości na kolory i formy kandydata na przyszłego wizażystę naszej szkoły. Oto kilka przykładów pytań egzaminacyjnych: - Wymień 3 kolory ciepłe i 3 kolory zimne. - Dopasuj podane określenia do form geometrycznych: koło, trójkąt, trapez, - najostrzejsze, najcięższe, najłagodniejsze. - Czy pomarańczowy może być zimnym kolorem? - Jaki wybierzesz kolor pomadki dla nieśmiałej panny młodej: beżoworóżowy, ciemny brąz, czy intensywną czerwień? - Do czego służy jasny puder sypki: do utrwalenia makijażu, zmatowienia skóry czy zneutralizowania czerwonych plam? Test zawiera 20 pytań o podobnej treści i odbywa się przed rozpoczęciem zajęć. Certyfikaty Wszystkie nasze certyfikaty sygnowane są przez Luizę Lenartowicz. Każde szkolenie kończy się wręczeniem certyfikatu ukończenia danego kursu. Uwaga: Certyfikaty nie upoważniają do prowadzenia szkoleń.